Fizjoterapia

Fizjoterapia – odzyskaj pełną kondycję ruchową i pozbądź się bólu!

W naszym gabinecie podologicznym w Krakowie świadczymy również usługi z zakresu fizjoterapii. Udziela ich profesjonalna fizjoterapeutka sportowa, Joanna Pyczek. Kto i kiedy powinien skorzystać z porady fizjorerapeuty? Dlaczego warto wykonywać regularne badania diagnostyczne? A także jak skutecznie poradzić sobie z urazami mięśniowymi, stawowymi lub związanymi z układem kostnym? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas wizyty konsultacyjnej. 

Celem fizjoterapii jest utrzymanie, rozwijanie i przywrócenie prawidłowych zdolności ruchowych człowieka. Tak, aby zyskał on poprawną sprawność ruchową i siłę oraz nie borykał się z bólem. W naszym Centrum Medyczny Podiatrica, oprócz podstawowej oceny funkcjonalnej Pacjenta, udzielamy pomocy manualnej dopasowanej do typu urazów i siły bólu. Fizjoterapia obejmuje masaże częściowe i całego ciała, zestawy ćwiczeń oraz drenaż limfatyczny. Stosujemy również zabiegi, takie jak fala uderzeniowa, plastrowanie czy igłowanie, które zmniejszają objawy bólowe

Kiedy należy udać się do fizjoterapeuty?

Z fizjoterapii może skorzystać każdy, kto chce poprawić swoje zdrowie. Poleca się ją tym, którzy mają problem ze schorzeniami neurologicznymi, takimi jak udar czy stwardnienie rozsiane. Pomocna jest także przy leczeniu zaburzeń równowagi, na które wpływ mają struktury wewnętrzne ucha. Często współczesną dolegliwością jest również ból odczuwamy podczas wielogodzinnej pracy przy biurku. Nasz organizm przyzwyczajony jest do ruchu. Zbyt długie przebywanie w jednej pozycji siedzącej lub stojącej może powodować nadwyrężenia mięśni i stawów. W efekcie odczuwamy, np. ból pleców, odcinka szyjnego lub głowy. 

Najczęściej jednak z fizjoterapii korzystają osoby, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się lub borykają się z uciążliwym, nawracającym bólem. Zazwyczaj jest on efektem doznanego urazu. W takim wypadku fizjoterapeuta dobiera odpowiednie ćwiczenia oraz zabiegi wzmacniające ciało. 

Wstępna diagnostyka w gabinecie fizjoterapeutycznym może wykazać konieczność przeprowadzenia zabiegów związanych z podologią lub ortopedią, a dopiero w następnej kolejności podjęcia kroków w kierunku rekonwalescencji. Fizjoterapeuci kierują wtedy Pacjenta do specjalisty w zakresie podologii, który przeprowadza terapię schorzeń kończyny dolnej, stóp i palców. Wykonuje on między innymi badanie komputerowe stóp przy użyciu tzw. podoskopu. Profilaktycznie specjaliści mogą zalecić noszenie odpowiednich wkładek ortopedycznych

 

Fizjoterapia Kraków

 

W naszym Centrum Medycznym Podiatrica przeprowadzamy szereg zabiegów fizjoterapeutycznych. W celach leczniczych wykorzystujemy kinezyterapię opartą na ruchu oraz fizykoterapię. 

Oferujemy:

Ocenę funkcjonalną FMS

Terapię manualną

Kinezyterapię – pakiet ćwiczeń leczniczych

Suche igłowanie

Masaż leczniczy:

– częściowy (odcinek kręgosłupa, ręki, nogi),

– całościowy (kręgosłup, obie ręce lub nogi),

– całego ciała.

Kinesiotaping

Terapię falą uderzeniową:

–  rehabilitacyjną,

– antycelulitową.

Terapię przeciwobrzękową, opartą na dwóch rodzajach drenażu:

– limfatycznym,

– lipidowym.

fizjoterapia Kraków,

Umów się na wizytę w Podiatrica Centrum Medyczne

Proponujemy możliwie szybkie terminy wizyt w dogodnych dla Pacjentów godzinach.

Podiatrica Centrum Medyczne

ul. Krowoderskich Zuchów 16/LU2
31-272 Kraków, małopolskie

Godziny otwarcia

od pon. do pt. w godzinach 9.00 - 20.00

Adres e-mail

Copyright © 2020 PODIATRICA Centrum Medyczne Wszystkie prawa zastrzeżone