Ortopeda Kraków

Ortopeda Kraków – skutecznie wylecz urazy stóp

W Centrum Medycznym Podiatrica w Krakowie zajmujemy się również profesjonalnym leczeniem urazów kończyny dolnej. Diagnozujemy i leczymy schorzenia stóp, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu naszych Pacjentów. Nawet niewielki uraz może utrudnić poruszanie się lub całkowicie unieruchomić. Powrót do normalnego funkcjonowania po kontuzjach wymaga czasu i kompleksowego leczenia. Często leczenie kontuzji wymaga wsparcia specjalistów różnych dziedzin. W naszym centrum oferujemy konsultacje u ortopedy, podologa, a także pomoc fizjoterapeuty. 

Kiedy umówić się na wizytę u ortopedy?

Ortopedia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką oraz leczeniem zachowawczym i profilaktycznym chorób układu ruchu w obrębie całego ciała. Najczęściej są to powikłania po urazie, np. złamaniu kończyny, zwichnięciu stawów, czy skręceniu kostki. 

Na wizytę u ortopedy warto się umówić, gdy odczuwamy problem z ruchomością naszych stawów lub odczuwamy silny obrzęk i ból w trakcie ruchu. W trakcie wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad i postawi wstępną diagnozę. Na tej podstawie podejmie dalsze kroki związane z leczeniem lub zleci dodatkowe badania. 

W Centrum Medycznym Podiatrica w Krakowie skupiamy się przede wszystkim na ortopedii kończyny dolnej. Specjalizujemy się m.in. w plastyce palców, która jest częścią skutecznego leczenia wrastających paznokci

 

ortopeda Kraków

Ortopeda wsparciem dla podologa w leczeniu deformacji palców stóp

Ortopeda to również specjalistyczne wsparcie dla podologa. Pomaga m.in. w leczeniu deformacji palców u stóp. Niestety, mają one wpływ na ich wygląd oraz różne dolegliwości bólowe Pacjentów. Wywołują bolesność, tworzą modzele i odciski, ograniczają ruchomość palców i mają wpływ na zgrubienie i stany zapalne stawów. Mogą powodować również opadanie główek kości śródstopia. 

W podologii wyróżnia się kilka rodzajów deformacji palców, wśród nich palec młotkowaty, krogulczy, jeździecki, koślawy, przekręcony, szpotawy czy zatrzaskujący. W skutecznym leczeniu niezbędna jest prawidłowa identyfikacja problemu. Na jej podstawie dobiera się odpowiednią gimnastykę, taping podologiczny czy zaleca wkładki ortopedyczne do butów. Odpowiednio dobrane wkładki korygują ustawienie stóp i amortyzują jej ruchy.

Ortopeda Kraków – zabiegi

W Centrum Medycznym Podiatrica oferujemy zabiegi ortopedyczne w zakresie:

 • Cieśni kanału nadgarstka
 • Usunięcie drobnych zmian skórnych (brodawczaki, pieprzyki, odciski)
 • Palec zatrzaskujący
 • Palec szpotawy (II, III, IV)
 • Palec młotkowaty (II, III, IV)
 • Palec młoteczkowaty (II, III, IV)
 • Plastyka palucha:
 • – przy paznokciu wrastającym (plastyka wałów paznokciowych),
 • – pourazowego (deformacja opuszka Subungual Exostosis).
 • Plastyka palców od II do V
 • Podanie blokady
 • Ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym
 • Ostrzyknięcie toksyną botulinową (leczenie nadpotliwości, jedna kończyna)
 • Podanie znieczulenia do zabiegów podologicznych
 • Zdjęcie szwów

Wszelkie inne zabiegi i świadczenie nie objęte w powyższym wykazie ustalane są indywidualnie w trakcie wizyty konsultacyjnej.

Jeżeli odczuwacie Państwo skutki urazów lub zmagacie się z objawami bólowymi w obrębie układu ruchu, zapraszamy na konsultacje do naszego centrum w Krakowie. Ortopeda z doświadczeniem po wnikliwych konsultacjach postawi diagnozę i zaproponuje właściwe leczenie. Do każdego przypadku podchodzimy indywidulanie, analizując każdą dolegliwość i wykorzystując specjalistyczną wiedzę i lata doświadczenia. Naszym Pacjentom zapewniamy wysoki poziom jakości diagnostyki i leczenia, który zawdzięczamy nie tylko wysokiej klasy specjalistom, ale także produktom oraz sprzętowi, na których pracujemy.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego +48 512 214 981  +48 12 446 94 46 lub mailowego biuro@podiatrica.pl w celu umówienia dogodnego terminu wizyty u ortopedy.

 

ortopeda kraków

Ortopeda Kraków – nie zwlekaj i już dziś umów się na konsultacje!

Umów się na wizytę w Podiatrica Centrum Medyczne

Proponujemy możliwie szybkie terminy wizyt w dogodnych dla Pacjentów godzinach.

Podiatrica Centrum Medyczne

ul. Krowoderskich Zuchów 16/LU2
31-272 Kraków, małopolskie

Godziny otwarcia

od pon do pt od 9.00 - 20.00
soboty 9:00 - 14:00

Adres e-mail

Copyright © 2020 PODIATRICA Centrum Medyczne Wszystkie prawa zastrzeżone

ortopeda Kraków